Ziņu arhīvs


Laura Penele tiek iekļauta Latvijas Olimpiskajā vienībā- jaunatnes sastāvā

( no kreisās ) Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus, LOV jaunatnes vienības sportiste Laura Penele un LOK prezidets Aldonis Vrubļevskis
( no kreisās ) Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus, LOV jaunatnes vienības sportiste Laura Penele un LOK prezidets Aldonis Vrubļevskis

Ceturtdien, 31. janvārī Latvijas Olimpiskajā komitejā tika nosaukti desmit jaunie sportisti, kuri kļuvuši par LOK sadarbības partnera uzņēmuma Procter&Gamble programmas stipendiātiem. Šie Latvijas Olimpiskās Vienības (LOV) Jaunatnes sastāva sportisti 2013. gadā saņems finansiālu atbalstu startu nodrošināšanai sacensībās. Viņu skaitā ir arī Latvijas Jātnieku federācijas septiņpadsmit gadus vecā sportiste Laura Penele, kura aizvadītajā sezonā izcīnījusi vairākus augstus panākumus un kļuva par konkursa Latvijas labākais jātnieks 2012 uzvarētāju konkūrā jauno jātnieku un junioru konkurencē.

 

 

Laura Penele ir gandarīta par piešķirto stipendiju, kā arī par līdzdalību pasākumā Latvijas Olimpiskajā komitejā:

- Esmu ļoti gandarīta par to, ka esmu uzņemta Latvijas jauno olimpiešu skaitā. Tas ir liels pagodinājums, un arī finansiāli sniedz ievērojamu palīdzību, kuru izmantošu, lai apmaksātu starta naudas starptautiskās sacensībās. LOK vadība uzdāvināja mums arī praktiski lietojamas mugursomas un vēlēja, lai mēs turpinātu nopietni strādāt un sasniegtu vēl augstākos rezultātus. Tā kā visi bijām labākie jaunie sportisti atšķirīgos sporta veidos, šāda atzinība mūs mudinās trenēties vēl centīgāk un uzlabot savus rezultātus. Manos plānos šogad ir doties uz kādu treniņnometni ārzemēs, lai patrenētos pie kāda laba speciālista un gūtu jaunu pieredzi.

Laura trenējas zemnieku saimniecībā Lielceri, kuru jau divdesmit gadu vada viņas vecāki – Airisa un Mairis Peneļi. Te darbojas slēgtā manēža, atrodas staļļi 60 zirgiem un trenējas aptuveni 20 sportistu, tajā skaitā Andis Vārna un Patrīcija Kokina, kuri savās vecuma grupās arī ir konkursa Latvijas labākais jātnieks 2012 laureāti. Airisa Penele ir vairākkārtēja Latvijas čempione iejādē, piedalījusies 2009. gada Eiropas čempionātā, izcīnījusi godalgotas vietas vairākās starptautiskās sacensībās. Mairis Penelis vairākkārt kļuvis par Latvijas čempionu konkūrā, tajā skaitā 2012. gadā. Airisa un Mairis strādā arī kā treneri katrs savā jāšanas sporta disciplīnā.

 

Pirms Londonas olimpiskajām spēlēm uzņēmums Procter&Gamble uzsāka sadarbību ar Latvijas Olimpisko komiteju, lai atbalstītu jaunus un talantīgus sportistus, kuri nākotnē varētu piedalīties olimpiskajās spēlēs un citās starptautiskās sporta sacensībās.

No 2012. gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam tika organizēta akcija Palīdzi atbalstīt topošos Latvijas olimpiešus, kuras laikā, pērkot kompānijas Procter&Gamble produktus, no katra pirkuma konkrēta naudas summa tika ziedota jauno olimpiešu atbalstam. No programmas laikā iegūtajiem līdzekļiem Latvijas Olimpiskā komiteja saņēma ziedojumu LVL 27 143 apmērā. Minētās sadarbības  ietvaros tika uzsākta LOK, LOV un to desmit vasaras olimpisko sporta veidu federāciju labāko jauno sportistu atbalsta programma, kuru sporta veidi nav pārstāvēti Latvijas Olimpiskajā Vienībā.

Patlaban finansiālu atbalstu saņēmuši vasaras olimpisko sporta veidu pārstāvji. Vairākums šo sportistu 2013./2014. gadā startēs starptautiskās sacensībās, lai cīnītos par tiesībām pārstāvēt Latviju Pasaules II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Nandžingā (Ķīna) 2014. gadā.

 

Atbalstīto sportistu saraksts:

Sportists Pārstāvētais sporta veids
Jekaterina Romanova Badmintons
Ralfs Ausmanis Bokss
Ričards Zvilna Burāšana
Insana Mahauri Galda teniss
Anna Diāna Švanka Golfs
Laura Penele Jāšanas sports
Kārlis Akots Gribulis Loka šaušana
Kristaps Smilga Šaušana
Imants Kopjevs Taekvando
Artūrs Sprukts Triatlons

 

Pēc ziemas sacensību sezonas arī ziemas olimpisko sporta veidu jaunajiem sportistiem tiks dota iespēja kļūt par Procter&Gamble atbalsta programmas dalībniekiem.

 

Par Procter&Gamble

P&G ar saviem uzticamajiem, kvalitatīvajiem zīmoliem ietekmē un uzlabo dzīvi miljardiem cilvēku visā pasaulē. Uzņēmuma vadošo zīmolu skaitā ir Pampers, Tide, Ariel, Always, Bonux, Pantene, Lenor, Fairy, Blend-a-med, Oral-B, Duracell, Head&Shoulders, Wella, Gillette un Ace. P&G darbojas aptuveni 80 valstīs, un produkti ir pieejami vairāk nekā 180 valstīs. Plašāka informācija par P&G un zīmoliem, kā arī jaunākās ziņas pieejamas www.pg.com.

 

LJF Preses dienests, izmantojot LOK informācijuRAVELS / FOTO RONALDS ŠULCS / sulcs.lv

RAVELS/ FOTO RONALDS ŠULCS
RAVELS/ FOTO RONALDS ŠULCS


Paldies Tev!

Airisa Penele un Ravels/ foto-Māris Millers
Airisa Penele un Ravels/ foto-Māris Millers

 

01.07.2012.CSIO3*-W Rīga ietvarā, sporta bāzē Kleisti noslēdzošajā sacensību dienā, pirms galvenā maršruta Grand Prix 160cm, tika godināts Mūsu Lielceru lepnums un gods-RAVELS.

 

Latvijas Jātnieku federācija skaistā ceremonijā godināja un pateicās Ravelam par veiksmīgo sportisko karjeru, kuras laikā aizstāvēja Latvijas Republikas godu augstas klases sacensībās.

 

Šis Mums visiem bija ļoti emocionāls brīdis. Ar šo skaisto notikumu, Ravels atvadījās no starptautiskās sporta karjeras, tomēr tas nenozīmē, ka Ravels nestartēs, priekšā ir atbildīgi starti Latvijas Republikas un Baltijas mērogā.